ÇOCUKLARA DANS KURSU

 

Dansoloji dans ve sanat merkezi olarak çocukların fiziksel ve psikolojik gelişimlerine çok önem vermekteyiz. Çocuklar için dans dersi programımızda pedagojik formasyon eğitimi almış T.C. Milli Eğitim Bakanlığı usta öğreticilik belgesi ve Türkiye Dans Sporları Federasyonu antrenörlük belgelerine sahip eğitmenlerimiz liderliğinde dans okulumuzda çocuklara dans dersleri verilmektedir. Öğrencilerimizin yaş gruplarına göre ( 4-6) (7-9) (10-12) yaşları arasındaki çocuklara Nişantaşı Teşvikiye’ deki dans kursumuz da :

POP DANS – HIPHOP – STREET JAZZ – MICHAEL JACKSON DANSI – LATİN DANSLARI – HİNT DANSI - ve bunların yanı sıra 3,5 yaşına gelmiş çocuklara BALE dersleri verilmektedir.

Şüphesiz ki dans derslerinin çocukların gelişimlerine katkısı büyüktür. Sıralayacak olursak:

  – Yaşıtlarına oranla daha düzgün bir fiziğe sahip oldukları gözlemlenir.

  – Duygularını rahatça ifade etmesine olanak tanır.

  – Beden zihin ve ruh sağlığı olumlu etkilenir ve Özgüveni gelişir.

  – Sosyal becerileri gelişir.

  – Farklı bakış açıları geliştirebilir.

  – Okul başarısı olumlu etkilenir.

  – Hayal dünyası gelişir.

  – Sağlam bir kişilik geliştirmek için fırsat bulmuş olur.

 

Çocuklara için Dans dersleri kış okulu ve yaz okulu olarak 2’ ye ayrılmıştır. Kış okulunda çocuk dans sınıflarımız için kayıtlar eylül ayı ilk haftası itibariyle başlar. Dersler kayıtların tamamlanması ile ekim ayı ilk haftasın da başlar, Mayıs ayının sonuna kadar devam eder.

Yaz Okulu süresi 2 ay süresince 3’er haftalık 2 dönem halinde dir . Kayıtlarımız Haziran ayı ilk haftası itibariyle başlar. Derslerimiz kayıtların tamamlanması ile Temmuz ayı ilk haftası 1.dönem başlar 3.haftanın sonunda ilk dönem biter.  Ağustos ayının ilk haftasında 2. dönem başlar 3.haftanın sonuna kadar devam eder. Yaz okulunda çocuklarımıza dans dersleri ’ nin yanı sıra jimnastik, resim, satranç, müzik, drama, kitap saati ve daha birçok dersin eğitimi verilir.