ZUMBA KURSU Dansoloji

ZUMBA DERSLERİ
 
Zumba Kursları, müziği ve koreografisi belirlenmiş adımları kullanarak ortamı bir parti havasına sokar. Çoğunlukla Zumba Dersleri Latin ve Amerikan müzikleri tercih edilse de, kimi zaman Zumba Dersleri 'nde Jazz, pop, country, hip-hop ve Afrika ritimleri gibi farklı ritimler de kullanılır.( zumba kursu )
 
Zumba dersinden ne beklemelisiniz?
 
Çoğu Zumba dersleri 1 saat sürmektedir. Derslere canlı bir ısınma ile başlanır ve ders sonrasında vücudunuzu soğutma ve biraz statik esneme hareketleri ile bitirilir. Çalışma, farklı rutinleri olan şarkılarla yapılır. Zumba Dersleri 'nde Birçok dans hareketi gösteren eğitmen, daha önceden Zumba Kursu için hazırlanmış olan koreografileri kullanır ve bazen de eğitmenler işe kendi adımlarını, dans figürlerini de katabilirler. 
 
Diğer aerobik derslerin aksine Zumba, sizin her öğrendiğiniz hareket için müziğin farklı bir yerini kullanmaktadır. Mesela; şarkıda ne zaman bir öpücük sesi gelse, orada, herkes kalçalarını sallar gibi.
 
Ayrıca Zumba'da eğitmenler fazla konuşmazlar. Bunun yerine size el hareketleriyle ne yapmanız, hangi yöne hareket etmeniz gerektiğinin ipuçlarını verirler ya da el çırparak bir diğer harekete geçeceğinizin sinyalini verirler. Kısacası katılımcılar, hareketleri tekrar ve örneklerle öğrenirler. Bu, ilk defa derse katılanlar için biraz can sıkıcı olabilir ama Zumba'da hemen hemen her zaman aynı şarkılar kullanıldığı için zamanla ritimleri öğrenir ve hareketlere alışırsınız.
 
 
 
( zumba kursu, zumba dersi, zumba kursları, zumba dersleri, zumba kursu, zumba dersi, zumba kursları, zumba dersleri )